XIX EILINIS SEKMADIENIS / XIX NIEDZIELA ZWYKLA

SKELBIMAI / OGLOSZENIA

1. Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų aukas bažnyčios išlaikymui. Rugpjūčio antroje pusėje ruošiamės dažyti bažnyčios fasadą, pagal galimybes prašome paremti remonto darbus.

2. Rugpjūčio 10 d., pirmadienį švenčiame šv. Lauryno, diakono ir kankinio šventę. Šv. Mišios 17.30 val.

3. Rugpjūčio 11 d., antradienį minime šv. Klarą, mergelę. Šv. Mišios 8.30 val.

4. Rugpjūčio 14 d., penktadienį minime šv. Maksimilijoną Mariją Kolbę, kunigą ir kankinį, kurio relikvijas turime mūsų bažnyčioje. Šv. Mišios 17.30 val.

5. Rugpjūčio 15 d., šeštadienį švenčiame Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmę. Šv. Mišios bus aukojamos sekmadienio tvarka. 10.00 val. lenkų kalba, 12.00 val. – lietuvių kalba. Mišių pabaigoje šventinami žolynai.

6. I Šventos Komunijos iškilmę mūsų parapijoje planuojame švęsti rugsėjo 19 d.

1. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na utrzymanie kościoła. W drugiej połowie sierpnia planujemy malować fasadę kościoła, w miarę waszych możliwości prosimy o wsparcie remontu naszej świątyni.

2. W poniedziałek, 10 sierpnia obchodzimy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza św. o godz. 17.30.

3. We wtorek, 11 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza św. o godz. 8.30.

4. W piątek, 14 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Maryi Kolbego, kapłana i męczennika, którego relikwie przechowujemy w naszym kościele. Msza św. o godz. 17.30.

5. W sobotę, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. taki jak w niedzielę. Msza św. w języku polskim o godz. 10.00, po litewsku – o godz. 12.00. Pod koniec Mszy św. błogosławimy zioła.

6. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii planowana jest na 19 września.